Szeptembertől indul a tanév az első állami magyar–ukrán kéttannyelvű iskolában
Az ukrán miniszterelnök kezdeményezésére.
Az ukrán miniszterelnök kezdeményezésére.
A legtöbb diák nyolcadikos korában, 14 évesen kényszerül először arra, hogy döntést hozzon a jövőjéről, kiváltképp arról, hogy felnőttként mivel szeretne foglalkozni. Annak érdekében, hogy ez minél gördülékenyebben menjen, új cikksorozatunkban bemutatjuk nektek, milyen lehetőségekből válogathattok, és kiknek valók bizonyos intézmények. Ebben a cikkünkben a két tanítási nyelvű középiskolákról olvashattok.
Kéttannyelvű gimnáziumba egyelőre nem tudnak továbbtanulni az osztrák fővárosban, amíg tárgyalnak erről, addig három, helyben működő magyar gimnáziumot választhatnak.
Az angolul oktató két tannyelvű iskolákban a diákok 90-95 százaléka elérte a maximális pontszám legalább 60 százalékát - derül ki a 2021-es célnyelvi mérés eredményeiből.
A Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola vezeti a két tanítási nyelvű középiskolák 2022-es HVG-rangsorát, de nem a szegedi az egyetlen vidéki intézmény, amely bekerült a friss részrangsor legjobbjai közé.
Az angol-magyar kéttannyelvű általános iskola és gimnázium intézményvezetője kihasználta, hogy a szülők nem beszéltek magyarul és nem ismerték a rendszert.
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk első része.
A legfrissebb rangsorban a Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium lett a legjobb, de egy kőszegi és egy balatonalmádi iskola is bekerült a legjobb háromba. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
Még februárban írtunk róla, hogy hiányosan ugyan, de megjelentek a kerettantervek, amiket 2020. szeptember 1-jétől felmenő rendszerben vezetnének be. Most újabb elemekkel bővült a lista.
Alapítványi, magán-, egyházi és állami iskolák, két tannyelvű, nyelvi előkészítős és tagozatos osztályok, négy, öt és nyolc évfolyamos gimnáziumok, technikumok – számos lehetőség közül választhatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai?
Mi a jellemző a két tanítási nyelvű iskolák működésére? Hogyan lehet nyelvvizsgát szerezni érettségivel, és milyen a felvételi ezekben az intézményekben? Fontos információk következnek középiskolába felvételizőknek.
Érdemes-e tagozatos vagy két tanítási nyelvű középiskolát választani? Mennyibe kerül egy tanév egy magángimnáziumban? Tényleg többszörös a túljelentkezés a nyolcosztályos gimnáziumokban? Gyakori kérdések a középiskola-típusokról. 7. rész: két tanítási nyelvű középiskolák.
Több száz állami, egyházi, alapítványi intézmény, azaz négy-, öt-, hat- és nyolcéves középiskolák, topgimnáziumok, alternatív iskolák közül kell választaniuk azoknak, akik ebben a tanévben adják be jelentkezési lapjukat. Milyen érvek szólnak a különböző iskolatípusok mellett és ellen? 5. rész: két tanítási nyelvű középiskolák. A HVG rangsor - Középiskola 2017 cikke.