Érettségi-felvételi Székács Linda

Pályaválasztás előtt: kiknek valók a két tanítási nyelvű középiskolák?

Elolvasom

A legtöbb diák nyolcadikos korában, 14 évesen kényszerül először arra, hogy döntést hozzon a jövőjéről, kiváltképp arról, hogy felnőttként mivel szeretne foglalkozni. Annak érdekében, hogy ez minél gördülékenyebben menjen, új cikksorozatunkban bemutatjuk nektek, milyen lehetőségekből válogathattok, és kiknek valók bizonyos intézmények. Ebben a cikkünkben a két tanítási nyelvű középiskolákról olvashattok.

Közoktatás Eduline

Középiskolai felvételi: mi a különbség a különböző iskolatípusok között?

Elolvasom

Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk első része.

Közoktatás Szabó Fruzsina

Középiskolai felvételi: iskolatípusok, tantárgyak és felvételi szabályok egy helyen

Elolvasom

Alapítványi, magán-, egyházi és állami iskolák, két tannyelvű, nyelvi előkészítős és tagozatos osztályok, négy, öt és nyolc évfolyamos gimnáziumok, technikumok – számos lehetőség közül választhatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai?

Nyelvtanulás Eduline

Két tanítási nyelvű középiskolák: kinek való ez az iskolatípus?

Elolvasom

Több száz állami, egyházi, alapítványi intézmény, azaz négy-, öt-, hat- és nyolcéves középiskolák, topgimnáziumok, alternatív iskolák közül kell választaniuk azoknak, akik ebben a tanévben adják be jelentkezési lapjukat. Milyen érvek szólnak a különböző iskolatípusok mellett és ellen? 5. rész: két tanítási nyelvű középiskolák. A HVG rangsor - Középiskola 2017 cikke.